اختلال اینترنت پس از فیلترینگ تلگرام

سازمان تنظیم مقررات: اجرای حکم فیلتر تلگرام نباید در مورد سایر کاربری‌های اینترنت اختلال ایجاد کند.

به گزارش آی تابناک : در حالی که زمزمه‌های فیلتر تلگرام از سال گذشته آغاز شده بود و این موضوع به سال جاری هم کشیده شد، در نهایت اگرچه از طرف مسوولان ارتباطی هر از گاهی گفت‌وگوهایی از فیلتر شدن و نشدن این پیام‌رسان اجتماعی منتشر می‌شد، از تاریخ دهم اردیبهشت ماه و با دستور قضایی از طرف دادستانی تهران، مسدودسازی تلگرام رسما اعلام شده و این تصمیم از سوی اپراتورهای مختلف اینترنتی اعمال شد.

اما محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در واکنش به این موضوع، اظهار کرد: دسترسی شهروندان به منابع اطلاعات، توقف‌ناپذیر است؛ هرچند استفاده از یک نرم‌افزار متوقف شود. نرم‌افزارهای بدیل، شناسایی و جریان آزاد اطلاعات، مجددا فعال و در گردش خواهد بود. این خاصیت و لازمه‌ دسترسی آزاد به اطلاعات در عصر ارتباطات است.

از طرفی در حالی که با مسدودسازی تلگرام، برخی از وب‌سایت‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی اعلام کردند کاربری‌هایشان دچار اختلال شده است، از طرف مسوولان ارتباطی اعلام شده است که این مسدودسازی نباید تاثیری در دسترسی به سایر کاربری‌های اینترنتی داشته باشد.

حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی- با اشاره به گزارش‌هایی مبنی بر اختلال در برخی نرم‌افزارهای کاربردی و نیز بازی‌های رایانه‌ای برخط و همچنین اختلال در بعضی از وب سایت‌های اینترنتی پس از اجرای حکم قضائی در مسدودسازی یکی از پیام‌رسان‌های اجتماعی، گفت: اجرای این حکم نباید در مورد سایر کاربری‌های اینترنت اختلال ایجاد کند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مردم درخواست کرد در صورتی که برای استفاده از سایر کاربری‌های اینترنت با مشکل روبرو شدند، موارد را از طریق سامانه ۱۹۵ جهت پیگیری اعلام کنند. وی همچنین درباره نحوه رسیدگی به این شکایات عنوان کرده است که در صورتی که با بررسی به این نتیجه برسیم که اپراتور در این زمینه سرویسی را با کیفیت نامناسبی ارائه کرده است در چارچوب پروانه با اپراتور برخورد می‌شود.

پیش از این نیز محمدجواد آذری جهرمی –وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در صفحه توییتر خود اگرچه اشاره‌ای به فیلتر تلگرام و تاثیر آن بر اختلال سایر سرویس‌های اینترنتی نکرد، اما نوشت: در گزارش‌ها آمده بود که برخی از سرویس‌های ابری در کشور مختل شده است. خواستم پیگیری شود و ساعتی قبل اطلاع دادند که مشکل برطرف شده است.

منبع : ایسنا
نظرات و ارسال نظر
برای ارسال دیدگاه حتما باید عضو سایت بوده و وارد سایت شده باشید.
دیدگاه کاربران
تیم JoApp گفته :

با نهایت تاسف و تاثر ، پس از اجرای فیلترینگ تلگرام شاهد بروز اختلالاتی در بسیاری از اپلیکیشن ها، سایت ها و بازی های آنلاین هستیم و همچنان این مشکلات وجود دارد.

آنچه در تیم توسعه JoApp در این مدت با آن روبرو هستیم، گزارش های پی در پی کاربران JoApp در خصوص بروز اختلال در اپلیکیشن های آنلاین و سرویس گرا نظیر WordPress است.

پس از بررسی های کارشناسی صورت گرفته متوجه اعمال محدودیت های زیاد در روش های تبادل اطلاعات آزاد، بین اپلیکیشن های کاربران و سرور های سایت های این سرویس ها شده ایم. لازم به ذکر است این اختلالات در هر اپراتور ارائه دهنده خدمات اینترنت به نوعی متفاوت بوده و با گذشت دو هفته از این موضوع همچنان بهبود نیافته و حتی شدت بیشتری یافته است.

همچنین اخبار و اطلاعیه های زیادی از همکاران ، مدیران سایت ها و خدمات دهنده های نرم افزار دیگری در این خصوص مشاهده کرده ایم که این اختلالات و محدودیت ها ، جز آسیب به زیرساخت توسعه کسب و کار های اینترنتی کشور، ثمره‌ی دیگری نخواهد داشت

پاسخ
دوشنبه , 21 می 2018

habibhoseini گفته :

خیلی عالیه

پاسخ
جمعه , 29 ژوئن 2018

موضوعات سایت
  • پلاگین های JoApp API
  • اخبار JoApp
  • آموزش های JoApp
  • افزونه های JoApp
  • دانلود ها
  • دیگر امکانات